Szybka wycena

Odpowiemy w ciągu godziny

Najpopularniejsze wpisy

Dlaczego Wybór Profesjonalnego Biura Tłumaczeń to Dobra Decyzja?

Tanio, choć niepewnie czy skutecznie i profesjonalnie, lecz nieco drożej? Tego typu dylematy czekają na każdego, kto w przyszłości będzie chciał skorzystać z pomocy biura tłumaczeń. W pierwszym przypadku drogi są dwie, albo podejmiemy ryzyko, które nam się opłaci i wydamy mniej pieniędzy, gdyż skorzystamy z pomocy amatora otrzymując satysfakcjonujący przekład lub zapłacimy, a i tak będziemy musieli skierować się do profesjonalistów, którzy poprawią – oczywiście odpłatnie – poczynione błędy. Jedynym pewnym wyborem jest współpraca z profesjonalnym biurem tłumaczeń, które na swoje usługi tłumaczeniowe daje gwarancję dobrej jakości.

Istnieje powiedzenie „Chytry dwa razy traci”. Nigdzie indziej jak właśnie w tym przypadku jest ono celne. Gdy chcemy oszczędzić i oddajemy tekst do przetłumaczenia amatorom musimy uwzględnić ryzyko, że mimo wniesienia opłaty będziemy musieli ponownie, już komuś innemu zapłacić, gdyż pierwotny przekład nie był satysfakcjonujący. Jedyny sposób by ustrzec się przed taką sytuacją jest znalezienie profesjonalnych tłumaczy i skorzystanie z ich usług.


Potrzebujesz profesjonalnego tłumacza? Skontaktuj się z nami!


Co oferują profesjonalne biura tłumaczeń?

To, czym przede wszystkim wyróżniają się profesjonalne biura tłumaczeń na tle konkurencji jest doświadczenie i gwarancja najwyższej jakości tłumaczenia. Nie ma co ukrywać, zarówno w branży tłumaczeń jak i każdej innej, niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na ostateczną jakość jest czas, jaki pracownicy firmy poświęcają na realizację projektów. Wypracowany w ten sposób bagaż doświadczeń pozwoli podejmować trudne decyzje i reagować instynktownie w sytuacjach, gdy amator będzie miał problem. Dopiero pracując przez pewien czas w zawodzie nabiera się nawyków pomocnych w stresujących czy trudnych momentach. Nawet perfekcyjna znajomość języka obcego nie zapewni tego, co profesjonalne tłumaczenie.

Kolejnym aspektem, który odróżnia profesjonalistów od amatorów są tłumaczenia specjalistyczne , również tłumaczenia dla firm. Tłumaczenia tekstów specjalistycznych, technicznych i medycznych wymagają wczucia się w sytuację, poznania jej, stosowania rzadko używanych, specjalistycznych słów i zwrotów. Jednak uwaga - nowo powstałe biura tłumaczeń, które chcą szturmem podbić rynek nie tylko oferując nadzwyczajnie niskie ceny, określają się specjalistami od wszystkiego. Jeśli zauważymy, że biuro dokonuje przekładów we wszystkich językach świata z każdej dziedziny powinna zapalić się lampka – coś jest nie tak. Oczywiście, nie oznacza to, że takie biuro należy skreślić, lecz warto przyjrzeć się mu uważniej, bowiem nie jest łatwo o taką ilość specjalistów. Poza tym najlepiej wybierać biura specjalizujące się w konkretnych dziedzinach, w których są ekspertami.

Kolejnym aspektem, którym na tle niedoświadczonej konkurencji wyróżniają się profesjonalne biura tłumaczeń jest obecność w zespole tłumaczy przysięgłych. Długa droga i wysoki poziom umiejętności jaki wymagany jest od osób ubiegających się o taki tytuł eliminuje niekompetentnych tłumaczy.

Nie można również zapomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Profesjonaliści dają gwarancję, że prowadzone przez nich działania są poufne i w żaden sposób nie są udostępniane osobom trzecim. Dodatkowo, niektóre biura tłumaczeń posiadają Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego, które zgodnie z uregulowaniami Ustawy o ochronie informacji niejawnych upoważnia do przekładania dokumentów zawierających tajemnicę służbową i państwową.

Wiedza i doświadczenie to klucz do sukcesu w branży tłumaczeń

Jedyna sytuacja, w której warto zaryzykować i zapłacić nowo powstałej firmie za tłumaczenie jest skłonność do ryzyka i gotowość inwestycji w nieznane i niepewne źródła. We wszystkich innych przypadkach, jedynym słusznym wyborem są uznane i zbierające pochlebne opinie wśród dotychczasowych klientów profesjonalne biura tłumaczeń. Jak je poznamy? Jest to bardzo proste. Sekret popularności zawiera się w trzech słowach –wiedza, gwarancja i doświadczenie.

Wiadomym jest, że o potędze firmy świadczą osoby w niej pracujące. Dlatego też wystarczy poznać referencje biura by stwierdzić, czy jest warte naszej uwagi. Zazwyczaj wystarczy kontakt z firmą i zapytanie o dotychczasowych klientów. Jeśli z usług biura korzystały poważne firmy i instytucje, możemy powierzyć mu swoje zadanie.

Profesjonalne biuro tłumaczeń nie zamyka się zazwyczaj wśród klientów indywidualnych, z powodzeniem realizuje przekłady dla poważnych firm, kancelarii prawnych i notarialnych, przedsiębiorstw czy wydawnictw. Jednak nie jest to norma, wiele zależy bowiem od strategii firmy, ustalenia targetu. Możemy trafić na profesjonalistów z krwi i kości, którzy celują w szybkie, dynamiczne tłumaczenia dla pojedynczych osób.

Jak zatem stwierdzić, że akurat to biuro jest warte uwagi? Swoją decyzję można uzależnić od form tłumaczeń jakie oferuje swoim klientom. Pełny zakres, począwszy od tłumaczeń zwykłych, po tłumaczenia przysięgłe, skończywszy na tłumaczeniach specjalistycznych to sygnał, że w firmie pracują specjaliści. Świeży absolwent filologii obcej albo początkujący tłumacze z przypadku nie będą mogli poszczycić się pieczęcią tłumacza przysięgłego. Aby otrzymać taki wyróżnik należy posiadać niemałą wiedzę i cechować się wyjątkowymi umiejętnościami.

Warto zwrócić również uwagę na politykę bezpieczeństwa w firmie. Profesjonalne biuro tłumaczeń przykłada szczególną wagę do tej kwestii traktując współpracę z klientami z pełną poufnością. Dba o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dostarczanych dokumentów jak i przekładów. Prawdziwym poświadczeniem profesjonalizmu będzie Świadectwo Bezpieczeństwa Przemysłowego, które upoważnia do tłumaczenia dokumentów zawierających tajemnicę służbową i państwową.

Dobrze jest również zrobić research wśród znajomych oraz w Internecie, poczytać opinie o biurach tłumaczeń nad którymi się zastanawiamy, zasugerować się informacjami otrzymanymi od dużych firm, które do wyboru współpracowników podchodzą niezwykle profesjonalnie i sumiennie. Gdy uda nam się ustalić faworytów najlepiej wykonać wstępny kontakt – czasem telefon bądź e-mail dostarczy więcej informacji niż wielodniowe rozważania. Literówki w mailach czy zwodzenie klienta to sygnał, że coś jest nie tak i warto poszukać gdzieś indziej.

Nie warto ryzykować, lepiej postawić na profesjonalne biuro tłumaczeń

Samozwańczych tłumaczy i amatorskie biura dokonujące przekładów lepiej zostawić ryzykantom. Dbając o spokój ducha i oczekując sumiennej pracy, lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy dają gwarancję dobrze wykonanych zadań. Szereg wyżej wymienionych zalet wynikających ze współpracy z profesjonalnym biurem tłumaczeń potwierdza ten fakt – idąc pewną drogą oszczędzamy nie tylko nerwy, ale również czas i pieniądze.Więcej na naszym blogu

Najczęściej Używane Języki Świata

01.04.2021

Jeśli by spróbować określić liczbę języków, którymi posługuje się dziś ludność na całym świecie, zapewne znalazłaby się ona w przedziale od 6 do 7 tysięcy. Wśród tak wielu różnych mów, istnieje kilka takich, których [...]

Więcej

Tłumaczenia Naukowe, Artykułów i Publikacji Naukowych

01.04.2021

Tłumaczenia naukowe z całą pewnością stanowią jedno z największym wyzwań w praktyce przekładu. Dotyczą wąskich, wysoce wyspecjalizowanych dziedzin, często powszechnie nieznanych bądź uznawanych wręcz za niedotyczące [...]

Więcej

Błędy w Tłumaczeniu - Najczęstsze Błędy Tłumaczeniowe

01.04.2021

Podobno nie ma ludzi nieomylnych. Zatem popełnianie błędów jest rzeczą ludzką, powszechną i jak najbardziej naturalną. Naturalna jest także chęć dążenia do doskonałości i nieustanna praca nad jakością realizowanych [...]

Więcej

Profesjonalne Artykuły Medyczne, Synergia Medycyny, Dziennikarstwa i Lingwistyki

31.03.2021

Tworzenie tekstów z zakresu jakiejkolwiek dziedziny, także medycyny, wymaga przede wszystkim określenia autora i odbiorcy treści oraz celu samego tworzenia. Jednak równie ważne jest to, jaką formę przyjmie dana [...]

Więcej

Na czym Polega Tłumaczenie Marketingowe?

01.04.2021

Tłumacze mają styczność z różnymi tekstami, w tym marketingowymi. Tłumaczenia marketingowe są specyficzne. Mimo że nie są to teksty nasycone specjalistycznym słownictwem, to ich charakter wymaga od tłumacza jednocześnie [...]

Więcej

Tłumaczenie Filmów - Jak się to Robi?

01.04.2021

Tłumaczenie filmów nie jest zajęciem prostym i znacznie odbiega od klasycznego przekładu słowa pisanego. Praca z materiałem audiowizualnym wymaga od tłumacza stosowania różnych technik przekładu. Kłopotem może być używanie przez [...]

Więcej