Szybka wycena
Odpowiemy w ciągu godziny
Sprowadzanie samochodów z zagranicy jest bardzo popularnym zjawiskiem. Za relatywnie niską cenę można stać się właścicielem samochodu w dobrym stanie technicznym i z pełnym wyposażeniem. Rejestracja takiego pojazdu wiąże się jednak z szeregiem formalności. Nie obejdzie się też bez pomocy tłumacza. Dowiedz się, jakie dokumenty dostarczyć tłumaczowi do przetłumaczenia.
Urzędnicy zajmujący się rejestracją pojazdów wymagają złożenia kompletu dokumentów dotyczących sprowadzonego samochodu. Lista dokumentów zależy od kraju, na którego terenie auto było zarejestrowane. Jeżeli zdecydowałeś się na pojazd zarejestrowany na terenie Unii Europejskiej, do wniosku będziesz musiał dołączyć:
umowę zawartą ze sprzedającym,
odpowiednik polskiego dowodu rejestracyjnego,
odpowiednik polskiej karty pojazdu.
Jeszcze do niedawna tłumaczenie dokumentów samochodowych było niezbędne przy każdym sprowadzeniu pojazdu na teren Polski. Aktualnie tłumaczenia wszystkich dokumentów samochodowych są niezbędne przy sprowadzaniu pojazdu spoza obszaru Unii Europejskiej. Jeżeli zdecydowałeś się na pojazd z Niemiec, Francji, Anglii czy Holandii również będziesz musiał nawiązać współpracę z tłumaczem – do wniosku będziesz musiał dołączyć przetłumaczoną umowę.
Więcej dokumentów do wniosku o rejestrację pojazdu muszą dołączyć osoby, które zdecydowały się sprowadzić samochód spoza Unii Europejskiej. Jeżeli sprowadzasz auto z Rosji, czekają Cię dodatkowe formalności – będziesz musiał opłacić cło oraz uiścić podatek VAT. Dokumenty odprawy celnej sporządzone w języku obcym również będzie trzeba przetłumaczyć na język polski, a następnie dołączyć do wniosku o rejestrację pojazdu.
Samochód sprowadzony z zagranicy może mieć aktualne badania techniczne, ale mimo to urzędnicy mogą wymagać wykonania kompleksowego przeglądu na terenie Polski. Taka sytuacja ma miejsce, gdy pieczątki znajdujące się w dowodzie rejestracyjnym nie uwzględniają wszystkich wymaganych w Polsce informacji. Z tego względu, by mieć pewność, że zostały wykonane tłumaczenia wszystkich niezbędnych do wniosku dokumentów samochodowych, warto potwierdzić listę wymaganych załączników w urzędzie właściwym do dokonania rejestracji samochodu.
Potrzebujesz profesjonalnego tłumaczenia przysięgłego? Skontaktuj się z nami!
Interesuje Cię tłumaczenie dokumentów samochodowych wystawionych pojazdu dla sprowadzonego z Niemiec, Anglii, Holandii, Francji lub Rosji? Jeżeli w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie ma biura tłumaczeń, któremu mógłbyś zlecić tłumaczenie dokumentów samochodowych, rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy biura tłumaczeń online.
W naszej ofercie znajdziesz zarówno tłumaczenia przysięgłe, jak i tłumaczenia specjalistyczne. Obsługujemy klientów z całej Polski – wystarczy przesłać nam skany dokumentów.
Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy nie jest bezpłatna. Koszty mogą zamknąć się w 256 zł (do tej kwoty należy doliczyć VAT i cło w przypadku samochodów spoza Unii Europejskiej) lub wynieść nawet 1176 zł (przy wyborze indywidualnych tablic rejestracyjnych). Do podanych kwot należy jeszcze doliczyć koszty tłumaczenia dokumentów samochodowych. Ile kosztuje tłumaczenie dokumentów samochodowych?
Usługę tłumaczenia dokumentów samochodowych wyceniamy indywidualnie. Cena zależy od kilku czynników: języka, w jakim dokumentacja samochodu została sporządzona, oczekiwanego terminu realizacji, rodzaju tłumaczenia i przeznaczenia przetłumaczonych dokumentów. Jeżeli chcesz sprawdzić, ile będzie Cię kosztować przetłumaczenie dokumentów, zapraszamy po bezpłatną i niezobowiązującą wycenę – wystarczy, że wypełnisz formularz zamieszczony na podstronie „Bezpłatna wycena”.
Więcej na naszym blogu
26.08.2019
Kto szuka dobrego biura tłumaczeń? Odpowiedź brzmi – wszyscy. Usługa tłumaczenia bywa niezbędna zarówno osobom indywidualnym, jak i klientowi instytucjonalnemu, organizacjom, a także prywatnym firmom. W życiu niemal każdego [...]
16.06.2015
"Wirujący seks" czy "Szklana pułapka" to doskonałe przykłady polskich tłumaczeń tytułów filmów, które nijak mają się do zagranicznych. Skąd bierze się taka rozbieżność między oryginałem, a polskim przekładem? Czyżby do [...]
31.12.2019
Tanio, choć niepewnie czy skutecznie i profesjonalnie, lecz nieco drożej? Tego typu dylematy czekają na każdego, kto w przyszłości będzie chciał skorzystać z pomocy biura tłumaczeń. W pierwszym przypadku drogi są dwie, albo podejmiemy [...]
31.12.2019
Zastanawialiście się kiedyś, na jakiej podstawie firmy, szczególnie z branży nowoczesnych technologii, walczą przeciwko siebie przed sądem o zastosowane w swoich produktach rozwiązania? Dajmy na to firma X powieliła rozwiązanie firmy Y, [...]
09.12.2020
Tłumaczenia różnego rodzaju pism i treści potrzebuje się w różnych przypadkach. W sprawach prawnych, w różnego typu sprawach urzędowych i w innych sytuacjach, w których potrzebujemy przekładu dokumentów. [...]
31.12.2019
Osoby zainteresowane profesjonalnym tłumaczeniem posiadanego dokumentu, często szukają w Internecie podpowiedzi, kto w zasadzie się tym zajmuje i jaką pobiera za to opłatę. W pierwszej kolejności trafiają na różne oferty usług [...]